1 C
Скопје

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Дали сте знаеле дека со баладата „Sacrifice“ Елтон Џон го оствари својот 50-ти хит број 1 на топ листите во Обединетото Кралство. Тоа се случи на денешен ден во 1989 година. Пред него во тоа успеаа само Клиф Ричардс и Елвис Присли.

„Scrifice“ првенствено беше објавена само како сингл, кој на почетокот заглави на 55-то место на топ листите во Обединетото Кралство, а на 18-то во САД.

Откако англиските диџеи започнаа да ја форсираат на „BBC Radio 1“, песната доживеа успех и повторно беше објавена како двоен сингл – овој пат со нумерата на Елтон „Healing Hands“.

Музичарот за оваа песна објави и видео запис во кој е прикажан еден брачен пар во проблеми. Кога жената заминува, мажот останува сам со ќерката. Верзијата на нумерата во спотот е за нијанса побрза од онаа на албумот. Резултатот е повисокиот тон на вокалот и пократката должина на песната. Видеото е снимено во Лос Анџелес во 1989 година.

Прочитајте и...  ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје - #ШтоПравиМВР?

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар