4 C
Скопје

Tag : Елтон Џон

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Елтон Џон и Мајкл Кејн преку хит реклама ги повикаа луѓето да се вакцинираат

Слободен печат
Двајцата најпознати британски уметници, пејачот Елтон Џон и актерот Мајкл Кејн, ги здружија силите во шеговитата реклама со цел да ја поттикнат јавноста да се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британските музичари ја нападнаа владата: Сега мораат да имаат визи за настапи во ЕУ

Слободен Печат
Некои од најголемите музички ѕвезди во Велика Британија јавно се обратија на владата со барање со цел да им обезбеди безвизни турнеи во Европската унија....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Мајли Сајрус во соработка со Елтон Џон најавува преработка на песни од „Металика“

Слободен печат
Кога помислувате на хеви – метал музика, сигурно вашата прва мисла не е некоја поранешна Дизни ѕвезда и геј икона? Можеби овој пат треба да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елтон Џон призна дека оди на состаноци за анонимни алкохоличари повеќе од 30 години

Слободен Печат
Пејачот Елтон Џон во минатото имал голем проблем со алкохолизмот, но дури и денес оди на состаноци за анонимни алкохоличари. Тоа музичарот го призна гостувајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елтон Џон повикува на масовно тестирање на ХИВ вирусот во Англија

Слободен Печат
Пејачот Елтон Џон им се придружи на британските добротворни организации во барањето за широко тестирање на СИДА за целосно прекинување на пренесувањето на вирусот во...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Слободен печат
Дали сте знаеле дека со баладата „Sacrifice“ Елтон Џон го оствари својот 50-ти хит број 1 на топ листите во Обединетото Кралство. Тоа се случи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Елтон Џон си доби своја Барби: Самиот го осмислил нејзиниот изглед

Слободен печат
Легендарниот Елтон Џон доби сопствена барбика. Куклата има долга, бујна виткана коса и очила слични на оние што ги носи Елтон Џон. Нејзиниот стајлинг вклучува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неочекуван спој во музичката индустрија: Елтон Џон, Gorillaz и 6lack снимија песна! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Со месеци, групата Gorillaz издава синглови како дел од нивната серија „Song Machine“, која кулминира во новиот албум „Song Machine: Season One – Strange Timez“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роби Вилијамс потрошил милиони на скапи автомобили, а никогаш немал возачка, ниту планира да ја има! (ФОТО)

Васко Спасоски
Роби Вилијамс (46) во кариерата си приуштил многу задоволства, но имал и доста лоши финансиски потези. Тој има купено пет луксузни автомобили наеднаш, а замислете,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Слободен печат
Најпознатиот американски рапер, Еминем, на својот инстаграм-профил сподели фотографија од „значката на трезноста“ и се пофали дека веќе 12 години е чист. „Чисти 12 години,...