4 C
Скопје

Џенифер Лопез ја освои наградата „The People’s Icon“

Лопез има веќе шест номинации за оваа награда, а сега конечно ќе и биде доделено ова признание…

Големата филмска и музичка ѕвезда Џенифер Лопез е добитничка на наградата „The People’s Icon“ чие доделување ќе биде одржано на 15-ти ноември во Баркер Хангар во Санта Моника, објави официјално Е! каналот.

instagram

На добитниците на PCA наградите им се одава признание за придонес во музиката, филмот, телевизијата и модата… па така заслужено ќе ја земе оваа награда бидејќи таа секако е една од најуспешните ѕвезди во индустријата на забавата.

Лопез има веќе шест номинации за оваа награда, а сега конечно ќе и биде одадено признание за нејзините настапи, на музичката сцена и на големото платно, што го вклучува и настапот на „Super Bowl“ на полувремето оваа година и главната улога во филмот „Hustlers“, кој беше прикажан во сите киносали во светот.

Прочитајте и...  Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Поврзани вести

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Остави Коментар