25.8 C
Скопје

Tag : успеа

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Успеа да го освои срцето на една од најубавите жени во светот: Дали ова е новото момче на Анџелина Џоли?

Слободен печат
Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина конечно ја пронашла среќата во љубовта… Иако разводот со Бред Пит сè уште не е завршен, а според предвидувањето на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кајли Џенер диктира трендови – Моден избор со кој успеа да ги замолчи модните критичари!

Слободен печат
Кајли Џенер научи како да ги замолчи модните критичари, па доколку сакате да бидете во центарот на вниманието, облечете се како неа. Модните избори на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Како Адам Сендлер успеа да го освои Нетфликс?

Слободен печат
Филмот „Hubie Halloween“ со Адам Сендлер во главната улога е најуспешниот филм на Нетфликс во 2020 година, тој постигна извонреден успех иако излезе на 7-ми...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџ ѕвездата Били Ајлиш најави документарец за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry”, кој својата премиера ќе ја има во февруари следната година....
Забава Магазин Магазин слајдер

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Каде што постои желба, постои и начин… Овој човек со голема истрајност гради куќички и базени во пустелии и тоа користејки само една наједноставна алатка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да ја врати линијата, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Слободен печат
Иако целиот свет неодамна зборуваше за промената која ја направи Адел, Џесика Симпсон исто така постигна неверојатни резултати откако по бременоста успеа да ја врати...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ни сам не знае како му успеа: Го паркирал автомобилот на покривот од куќата, па излегол блед како крпа

Слободен печат
Многу пати сме слушнале дека некој автомобил во сообраќајка завршил на покрив, но дека завршил на покрив од куќа, тоа не се слуша секој ден....
Еспресо Шоу биз

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната пејачка објави видео за кое дефинитивно долго ќе се зборува. Луиза Чиконе (61), попозната по уметничкото име Мадона, одлучи по еден концерт да се...
Еспресо Мода Шоу биз

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на Никол Ричи, ќерќата на познатиот Лионел Ричи? Заедно со Парис Хилтон, Ники дебутираше во реалното шоу „The Social Life“, за кое слободно...
Еспресо Шоу биз

И после толку години љубов УСПЕВА ДА ЈА ВООДУШЕВИ: Еве што и подарил Боба на Брена за роденден (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Лепа Брена пред неколку денови го прослави 59-от роденден, а сега извор близок на семејството открива што по тој повод и подарил сопругот...