ФОТО: Кајли Џенер диктира трендови – Моден избор со кој успеа да ги замолчи модните критичари!

Фото: Инстаграм

Кајли Џенер научи како да ги замолчи модните критичари, па доколку сакате да бидете во центарот на вниманието, облечете се како неа.

Модните избори на ријалити ѕвездата во последно време се се подобрени, а изгледа дека таа полека станува миленичка на многу модни експерти.

Фото: Инстаграм

Оваа комбинација ќе им се допадне на оние што се посмели. Портокаловите металик панталони и црвената кошула не може толку добро да ги износи секој. Оваа комбинација на облека одговара само на девојка или дама која е сигурна во себе.

Фото: Инстаграм

Оваа есен, во тренд се светлите бои и комбинации како оваа во која се прошета Кајли.

Со оглед на тоа што облеката е доволно ефективна, на себе немаше некои други додатоци.

Фото: Инстаграм

Нејзините високи потпетици ја заокружија целата комбинација.

Видео на денот