Tag : кајли

Магазин Магазин слајдер Сцена

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Слободен печат
На годишната листа со милијардери се најде и Кајли Џенер и тоа втора година по ред… Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на...
Еспресо Шоу биз

„Братот близнак“ на Кендал Џенер ќе има свое реално шоу! (ФОТО)

Слободен Печат
Кирби Џенер многумина го поврзуваат со Кендал Џенер и велат дека тие двајца се близнаци. Секако, тоа не е вистина. Кирби е само обично момче...
Еспресо Шоу биз

Кајли Џенер ја продаде својата мегауспешна компанија – Од цифрата боли глава (ФОТО)

Слободен печат
Кајли Џенер го продаде мнозинскиот дел во својата компанија „Kylie Cosmetics“ за 600 милиони долари на бјути конгломератот „Coty Inc“, јавува Business Insider Така „Coty“...
Еспресо Шоу биз

Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Слободен Печат
Повеќе од 10 години откако најверојатно најпознатото семејство на светот ја отвори вратата од својот дом, една од прочуените сестри Кардашијанс одлучи да се повлече....
Еспресо Мода

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Слободен Печат
Бијанка и Бриџет Рокисано од Австралија, имале огромен проблем да пронајдат градник кој им одговара поради големите гради. Поради таа причина тие дошле до идеата...
Еспресо Убавина Шоу биз

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен што е најмлада членка на кланот Кардашјан-Џенер, Кајли истовремено е и најмладата милијардека во светот. До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд...
Еспресо Шоу биз

Кајли Џенер ги објави своите голи фотки од Плејбој: „Од ова може да се умре!“ (ФОТО)

Слободен печат
Кајли Џенер ќе се појави целосно гола во новото издание на американскиот Плејбој. Старлетата и претприемачка се согласи со понудата на Плејбој да се соблече...
Еспресо Шоу биз

НЕЈЗИНИОТ ГОЛ ЗАДНИК ГО ОДЗЕМА ЗДИВОТ! Кајли Џенер се сликаше гола за Плејбој (ФОТО)

Слободен печат
Ријалити ѕвездата Кајли Џенер, која успеа до својата 22. година да стане најмладата милијардерка во светот, неодамна се фотографираше за новото издание на магазинот Плејбој...
Еспресо Шоу биз

Го прослави 22 роденден на јахта вредна 200 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Иако некој би помислил дека не остана ништо што младата Кајли Џенер би можела да го направи а да не изненади, сепак таа ги поместува...
Еспресо Шоу биз

Провокативната Џенер „ги покри“ облините само со мрежа (ФОТО)

Слободен печат
Таа рекламира еден од своите козметички производи… Најмладата милијардерка во светот Кајли Џенер на својот Инстаграм профил објави слика на која рекламира еден од своите...