25.8 C
Скопје

Tag : избор

Вести Регион Слајдер

Жителите на Словенија добиваат можност да изберат која вакцина ќе ја примаат

Слободен печат
Словенците од утре ќе можат да изберат со која вакцина против ковид-19 ќе се вакцинираат. – Имаме доволно вакцини и веќе од понеделник, ќе може...
Вести Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Доби само еден глас: Пашинијан не беше избран за премиер на Ерменија, немаше парламентарна поддршка

Слободен печат
Вршителот на должноста премиер на Ерменија, Никол Пашинијан не беше избран за премиер затоа што не ја доби поддршката од Парламентот. Ерменските пратеници гласаа против...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Хаос на изборот за убавина: Ѝ ја одзема круната на победничката при што ѝ ја повреди главата

Слободен печат
Победничката на еден избор за убавина во Шри Ланка се здоби со повреди на главата откако на сцената дојде до конфликт за време на доделувањето...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Тој е прогласен за најсексапилен ќелав маж на светот, жените се бесни поради тоа

Слободен печат
Британскиот принц Вилијам е прогласен за најсексапилен ќелав маж на светот. Да, добро прочитавте, сега се доделува и таа титула. И луѓето на интернет не...
Вести Регион Слајдер

Ердоган е реизбран за претседател на АКП

Слободен печат
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган повторно е избран за лидер на Партијата на правда и развој (АКП), а во обраќањето пред присутните истакна дека Турција...
Вести Свет

Блинкен: Нема да ги принудуваме сојузниците да бираат меѓу САД и Кина

Слободен печат
Соединетите Американски Држави нема да бараат од своите сојузници да избираат меѓу Вашингтон и Пекинг, изјави денеска американскиот државен секретар Ентони Блинкен во обрајќањето пред...
Вести Свет Слајдер

Со 51 глас „за“ и 40 „против“: Американскиот Сенат ја потврди Деб Халанд за секретарка за внатрешни работи

Слободен печат
Американскиот Сенат го потврди изборот на Деб Халанд за секретарка за внатрешни работи во администрацијата на претседателот Џо Бајден, јави „Си-Ен-Ен“. Таа е избрана со...
Вести Свет Слајдер

Одложен изборот на порота за убиството на Џорџ Флојд: Екс полицаецот Шовин се соочува со 40 години затвор

Слободен печат
Судија во САД денеска го одложи изборот на порота за случајот на поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовин кој е обвинет за ненамерно убиство и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Бела Хадид ги разочара модните критичари со својот изглед

Слободен печат
Дека грешките им се случуваат и на најдобрите, докажува и модниот избор на една од најуспешните модели во светот, Бела Хадид, која исто така важи...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ВИДЕО I Анализа на Андоновиќ: СПЦ го доби 46 патријарх, умерено решение наспроти националистичко

Слободен печат
Митрополитот загрепско-љубљански Порфириј (60) е избран за нов погловар на Српската Православна црква (СПЦ),, откако доби најмногу гласови за време на три и пол часовното...