10 C
Скопје

Tag : трендови

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Инстаграм трендови за уредување на детската соба: Земјените бои се апсолутен хит во 2021 година!

Слободен печат
Во морето од теми за кои Инстаграм ни служи како инспирација, се наоѓаат и интересните ентериери од кои црпиме идеи кога станува збор за уредувањето...
Вести Економија

СТО: Знаци на забавување на трговија со стоки по трендот на раст на крајот на 2020 година

Слободен печат
Светската трговија со стоки нагло се зголеми во последниот квартал на 2020 година, но трендот на раст покажува знаци на забавување, предупреди Светската трговска организација...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Прегледајте го плакарот: Овие трендови од 80-те повторно се во мода!

Слободен печат
Модни трендови кои владееа во 80-те години, а сега повторно се враќаат на сцената. Прегледајте го плакарот, сигурно ќе најдете некое парче облека, кое сте...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова се најголемите трендови на храна и нови здрави производи за 2021

Слободен Печат
Подготевни сте да ги чуете новите трендови на здрава храна? Може да се обложиме дека, повеќето од нив, до сега ви биле непознати, а подеднакво...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кајли Џенер диктира трендови – Моден избор со кој успеа да ги замолчи модните критичари!

Слободен печат
Кајли Џенер научи како да ги замолчи модните критичари, па доколку сакате да бидете во центарот на вниманието, облечете се како неа. Модните избори на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најомразените трендови од 2000-та година кои повторно се враќаат во мода! (ФОТО)

Слободен Печат
Кога ќе се присетиме на некои од модните трендови, често ни е тешко да сфатиме дека некогаш сме им се восхитувале. Но, модната индустрија често...
Магазин Сцена

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога е во прашање модата, хрватската пејачка Северина не е од оние жени кои секогаш играат на сигурно и нејзините модни комбинации најчесто се смели...
Забава Магазин

Планирате свадба? Заборавете на традицијата, во тренд се поинакви венчаници за „wow“ ефект

Слободен печат
Во последно време популарност стекнува сè што отскокнува од вообичаеното. Како да се биде различен и како да се постигне „wow“ ефект кај гостите? Модниот...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ТИЕ ГИ КРЕИРААТ СВЕТСКИТЕ ЕКОНОМСКИ ТРЕНДОВИ: Најголемите производители на нафта во последните 120 години (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последните децении креатори на светските економски трендови се лидерите во производство на нафта. Во видеото може да се следи рангирањето на најголемите земји производители ...