Tag : вог

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Хари Стајлс е првиот маж кој се појави на насловната страница на американскиот „Vogue“ облечен во фустан

Слободен Печат
Поранешниот член на групата „One Direction“, печајот Хари Стајлс (26) е првиот маж што се најде на насловната страница на американското издание на списанието „Vogue“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Пристигнува принова: Емили Ратајковски е бремена!

Слободен печат
Планетарно популарната манекенка Емили Ратајковски ги навикна следбениците на социјалните мрежи на своите атрактивни фотографии, но овој пат објави нешто сосема поинакво, а со тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет позираше гола за насловната на „Вог“: Ирина Шајк во „жешко“ издание! (ФОТО)

Слободен Печат
Русинката Ирина Шајк за насловната страна на „модната библија Вог“, позираше потполно гола, покривајќи ги интимните делови со керамики плочки. View this post on Instagram...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крај по 16 години брак: Првата дама на модниот свет Ана Винтур е повторно сама!

Слободен Печат
По цели 20 години поминати заедно, од кои 16 во брак, главната уредничка на американското издание на „Модната Библија“, Вог, Ана Винтур и американскиот пионер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Руската манекенка и супермодел Ирина Шајк (34) е фотографирана на езерото Комо во Италија, каде се фотографирала за германското издание на магазинот „Вог“. Имено, убавата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Слободен печат
На „YouTube“ се популарни се туторијалите за шминкање кои ги снимаат најпознатите светски топ модели. Супермоделот Ирина Шајк сними еден за „Vogue“, а нејзината рутина...
Забава Магазин Магазин слајдер

Британскиот „Вог“ им оддаде почит на оние во првите борбени редови против вирусот: Овие жени се вистинските херои (ФОТО)

Слободен Печат
Рејчел Милер од малото англиско село Коага го доживеала најголемиот шок во животот кога примила повик каде дознала дека ќе биде на насловната страница на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат
Поранешнат ауредничка на француското издание на модниот магазин „Vogue“, 65-годишната стилска икона Карин Роитфелд, сподели фотографија како ја прегрнува манекенката од Јужен Судан. Испод споменатата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмодерните сестри во светот се појавија на насловната на „Вог“ во исто време: Бела и Џиџи Хадид испишаа историја во „модната библија“ (ФОТО)

Слободен Печат
Едни од најпопуларните манекенки на денешницата, сестрите Џиџи (25) и Бела Хадид (23) се појавија во исто време на две насловни страници на францускиот „Вог“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат
Поранешниот главен помошник на Ана Винтур (70), позната како „мајка на модата“ и главна уредничка на американскиот моден магазин „Вог“, Андре Леон Тели (71), објави...
MacedonianAlbanianBulgarian