9 C
Скопје

Ѕирнете во скапоцениот дом на Ким Катрал – Ако имате 3,25 милиони долари тој може да биде ваш (ФОТО)

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Ким Катрал реши да ја продаде својата куќа. Цената на целиот имот изнесува 3,25 милиони долари.

Имотот се наоѓа во градчето Ист Хемптон, на Атлантскиот океан, а актерката го купи во 1998 година за 420.000 долари. Но, по бројните инвестиции и уредувањето во највисок стил, неговата цена денес е далеку поголема.

Куќата има две дневни соби, две спални соби, неколку бањи, помошни простории, како и гостинска куќа. Се наоѓа во мирниот дел на градчето и е идеална за уживање. Погледот на океан е само дополнителна можност за уживање.

Внатре се наоѓа дневната соба во холивудски стил, како и соба на која се наоѓаат големи екрани. Тука е и модерната кујна, а надвор од куќата се наоѓа туш кабината и џакузито.

Прочитајте и...  Мик Џегер го слави крајот на карантинот со нова песна со Дејв Грол

Доколку имате 3,25 милиони долари, овој имот лесно може да биде ваш, уживајте во фотографиите…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар