Tag : сексот

Еспресо Секс

ЗАПОМНЕТЕ: Интимноста е поважна од сексот! Еве зошто…

Слободен печат
Многумина не ја разбираат разликата помеѓу интимноста и сексот. Повеќето луѓе ги користат овие два збора како синоними, но тоа не е така. Погледнете неколку...
Еспресо Секс

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Слободен печат
Доста со сексот набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу позадоволни од...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако престана да се емитува пред 15 години, серијата „Сексот и градот“ и понатака е една од најпопуларните на интернет. Обожавателите на серијата се надеваа...
Еспресо Секс

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Слободен печат
И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи. Нормално, физичкиот изглед е тој кој на...
Еспресо Секс

ОТКРИВАМЕ: Дали таблетите за контрацепција ја убиваат страста?

Слободен печат
Контрацепциските пилули имаат и низа несакани нуспојави како дебелеење, главоболка, мачнина, промена на расположението или развој на тромб но најновото истражување укажува дека милиони жени...
Жена Магазин

Го пронашла ЕЛИКСИРОТ на животот: БАБА спиела со повеќе од 200 МОМЧИЊА – Сексот со помлади од 30 е тајната за вечната младост!

Слободен печат
Бабата која спиела со повеќе до 200 ликови тврди дека сексот со млади мажи е толку добар што излегува со неколку од нив истовремено, а...
Еспресо Секс

Новата поза во сексот се вика ВЕШТЕРКА и гарантира МАГИЧНИ ОРГАЗМИ

Слободен печат
За оние кои сакаат да го зачинат месец октомври со добар секс, порталот Metro пишува за најновата поза во сексот. Оние кои славаат веќе се...
Еспресо Шоу биз

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Слободен печат
Актерката Деми Мур во своите мемоари „Inside Out“ ги откри интимните детали од својот живот, а многу пишувала и за бракот со колегата Ештон Качер...
Еспресо Шоу биз

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Слободен печат
Мажот кој ги освои сите жени ширум светот, актерот Крис Кнот (64) објави убави вести на својот Инстаграм профил. Имено, познатата Ѕверка од „Сексот и...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...