8 C
Скопје

Tag : биде

Магазин Магазин слајдер Семејство

Олеснете си го секојдневието: Мали трикови за свежа и миризлива облека во секое време

Слободен печат
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По разводот се огласи и мајката на Ким Кардашијан: „Мислам дека секогаш ќе биде тешко“

Слободен печат
Еден месец откако Ким Кардашијан поднесе документи за развод од раперот Канје Вест, се огласи и нејзината мајка Крис Џенер. „Мислам дека секогаш ќе биде...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

„Црната вдовица“ сакала да биде прашана: Откако го уби сопругот, не ѝ се допаѓа што нејзиниот лик ќе го толкува „непристојната“ Лејди Гага

Слободен печат
Снимањето на филмот кој ќе се базира врз вистински настан, за познатото убиство на првиот човек на брендот „Гучи“ (Gucci), ги возбуди страстите во светот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Софија Вергара: Како изгледа да се биде самохрана мајка на 19 години?

Слободен печат
Актерката Софија Вергара создаде успешна актерска кариера и покрај тоа што стана мајка на 19 години. Сепак, таа сѐ уште се сеќава колку морала да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовникот на принцезата Дијана конечно проговори: Ѝ кажав да биде многу внимателна!

Слободен печат
Хаснат Кан проговори за познатото интервју за „BBC“ и новинарот Мартин Башир и даде свој увид како според него изгледало тоа убедување Дијана да зборува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот шармер се ужаснува од помислата дека филм стар 40 години ќе биде објавен сега: „Тоа беше лошо време за модата и фризурите“

Слободен печат
Џорџ Клуни во 1983та година го сними филмот „Grizzly 2″, но не е воодушевен од идејата на продуцентите после речиси 40 години тој филм да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел одбива милионски суми и договори – Не сака да биде новата Кардашијан

Слободен печат
Пејачката Адел наводно одбила сума од дури 50 милиони долари вредни маркетинг договори кои и ги нуделе за да ја промовира диетата благодарение на која...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во скапоцениот дом на Ким Катрал – Ако имате 3,25 милиони долари тој може да биде ваш (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Ким Катрал реши да ја продаде својата куќа. Цената на целиот имот изнесува 3,25 милиони долари. Имотот се наоѓа...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Посакувате романтичен сопруг? Ќе го најдете меѓу овие 3 хороскопски знаци!

Слободен печат
Станува збор за најдобрите љубовници и романтичари кои ќе ве научат да уживате во малите работи. Па така, доколку барате романтичен џентлмен, ви советуваме да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат
Актерот Хенри Кавил, ѕвездата на серијата „The Witcher“ и филмот „Supermаn“ е заинтересиран да го замени Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд, нешто што...