Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

профимедиа

Ако сакате љубов за цел живот со нив ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Дали поради нашата природа и ментален склоп сме добар или лош партнер во врската? Доколку имаме постојано проблем во врските, можеби цело време се гледаме со погрешни луѓе ? Или, можеби сепак, проблемот е во нас?

Жените во овие три хороскопски знаци многу тешко остваруваат љубовна врска. Тие едноставно имаат таков карактер што им отежнува да преживеат во заедница. Ако сакате љубов за цел живот, ќе ви биде најтешко, речиси невозможно со нив!

Овен

Жените во овој знак мора да го контролираат и следат секој аспект на врската. Не станува збор за тоа дека не ве почитуваат како личност. Такви се природно. Тие треба да испланираат сè однапред и сакаат секој детал од врската да биде на свое место. Поради нивната самодоверба, тие на почетокот се интересни, но таа самодоверба со текот на времето се претвора во супериорна природа со која тешко ќе се справите. Тие нема да реагираат добро на некој што им се заканува, на некој чија личност е толку интензивна и моќна како нивната. Најважното нешто што треба да го имате на ум е дека тие не сакаат нивната врска да биде борба за превласт.

Profimedia

Девица

Постои една работа што не е привлечна кај Девиците – тоа е нивната опсесивно критична и осудувачка природаЗаради нивната перфекционистичка филозофија, Девиците имаат неразумно високи стандарди. Таа ќе очекува да бидете повеќе отколку што сте и нема да жали што се чувствувате лошо затоа тоа што сте ги изневериле нејзините очекувања. Таа верува дека има право да поставува високи стандарди и ако навистина сакате да бидете со неа, треба да дадете се од себе за да ги исполните.

Скорпија

Од сите хороскопски знаци, жените во знакот на Скорпија се едни од најинтересните и најуникатните. Тие имаат многу квалитети. Тие се паметни, перцептивни, организирани и одговорни. Она што им недостасува е посветеност. Тие ги прават работите на одреден начин и мразат кога треба да се прилагодат на туѓите желби. Потребно е многу напор и посветеност за ваква жена да и се посвети на врската со вас. Повеќето мажи остануваат разочарани од нив.

Видео на денот