1 C
Скопје

Tag : речиси

Магазин Магазин слајдер Сцена

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат
Улицата Родео Драјв во калифорнискиот град Беверли Хилс е омилена шопинг дестинација за многу славни лица. Меѓу нив е и Џенифер Лопез. Латино дивата ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката не сакаше да открие како и успеало ова… Кели Озборн по долгогодишната борба со вишокот килограми, го шокираше светот со нова фотографија на која...
Вести Македонија

Зголемен водостојот на речиси сите реки

МИА Агенција
Зголемени нивоа на речиси сите реки споредено со просекот за август, покажуваат мерењата направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Така, нивото на реката Вардар...
Вести Економија

Ангеловска: Извозот на заштитна опрема е речиси 300 отсто поголем во април

Да се гордееме со домашните текстилни компании. Брзо се адаптираа и произведуваат заштитна опрема во полн капацитет!, напиша министерката за финансии Нина Ангелоска на својот...
Вести Свет

Грчката војска спречи влез од Турција на речиси 10.000 бегалци и мигранти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа, од шест часот наутро вчера до шест часот утрово, на грчка територија бил спречен влез на 9.972 лица од Турција во...
Еспресо Шоу биз

Фановите убедени дека Бијонсе повторно е бремена (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Бијонсе на својот Инстаграм објави неколку фотографии кои бројните фанови ги наведоа да размислуваат. Имено, сите се речиси убедени дека оваа ѕвезда повторно е...
Еспресо Шоу биз

Речиси непрепознатлива: Селин Дион во вакво смело издание досега не сте ја виделе (ФОТО)

Слободен печат
Во ново издание, популарната пејачка е речиси непрепознатлива. Многумина коментираа дека во волку смело издание досега не ја виделе, но дека новата фризура опасно добро...
Еспресо Шоу биз

Кетлин Џенер планира дете со речиси 50 години помладата девојка

Слободен печат
Поминаа речиси четири години откако олимпиецот Брус Џенер „се претвори“ во Кетлин Џенер, а денес, се чини, го живее својот сон. И тоа толку силно...
Магазин Семејство

Нивната култура е речиси недостижна: Трикови за воспитување на децата од јапонските родители (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонските деца се најпознати по нивната љубезност, пријателски и искрен однос, кој тешко можете да го сретнете на друго место во светот. Нивната култура е...
Еспресо Шоу биз

Пејачката ја офарба косата и речиси е непрепознатлива (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Славната пејачка Тејлор Свифт со години има речиси иста фризура и со косата не експериментира многу. Меѓутоа, сега за потребите на снимањето на спотот „You...