ФОТО: Мадона ја купи вилата на Д Викенд за речиси 20 милиони долари

Фото: Профимедиа

Поп иконата Мадона ја купи луксузната вила во Калифорнија од својот колега Д Викенд, јавија американските медиуми.

Д Викенд вилата ја ставил на продажба во јули 2020 година за 25 милиони долари, но со тек на време нејзината цена опаднала, бидејќи пејачот не успеал да ја продаде. Мадона за време на изминатиот викенд ја купила за пониска цена, односно за 19,3 милиони долари.

Вилата има девет големи спални соби и единаесет бањи.

Има исто така и два големи базени, неколку големи дневни соби, подрум со вино…

На имотот се наоѓа и огромниот возен парк.

Погледнете како изгледа таа…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

 

Видео на денот