1 C
Скопје

Tag : мадона

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО | Мадона сподели импресии од нејзиното патување во Африка

Слободен Печат
На крајот на декември, Мадона со нејзиното момче и децата „побегнаа“ во Малави, Африка, а по пат „застанаа“ и во Египет. Со нив го понеле...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Имаат милиони, но се плашат од магии: Мадона „се штити“ со црвен конец, а Стивен Тајлер со заб од ракун!

Слободен печат
Додека многу од светските ѕвезди поседуваат милиони и имаат сè што сакаат, сепак има работи од кои се плашат. Постојат суеверни актери и пејачи кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Грижлива мајка: Мадона со своите четири посвоени деца го посети нивниот роден град за празниците

Слободен Печат
Кралицата на поп музиката, Мадона (62) на социјалната мрежа Инстаграм објави видеа во кои се пофали дека за време на празниците отпатувала со децата во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мадона објави фотографија од лузната по операцијата: „Закрепнување… Прекрасна лузна“

Слободен Печат
Легендарната Мадона, повторно предизвика лавина реакции на социјалните мрежи – овој пат со фотографија од својата лузна… Познатата „кралица на попот“ веќе некое време се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никогаш не е доцна: Мадона се пофали со својата прва тетоважа во седмата деценија од животот

Слободен Печат
Кралицата на поп-музиката, Мадона на Инстаграм се пофали со својата прва тетоважа која им ја посвети на своите деца, чии иницијали ги истетовира на зглобот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Поп кралицата Мадона среќна во друштво на сите свои наследници

Слободен Печат
Она за што јавноста но и самата Мадона ретко го гледа е собир на Мадона со сите нејзини деца под ист покрив. Меѓутоа, токму тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат
Семејството на пејачката им дава огромна поддршка, иако младото момче на Мадона е само две години постаро од нејзината ќерка… Американскиот Ден на благодарноста пејачката Мадона...
Магазин

Светот тагува за Марадона, твитерџии ја „закопаа“ Мадона!?

Слободен печат
Денеска во 60. година од животот почина легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона. Почина легендарниот Диего Марадона на 60-годишна возраст Сепак, меѓу твитерџиите дојде до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Интервјуто на Мадона со Дејвид Летерман кое ги сруши сите рекорди: Најцензурирано во историјата на Америка

Слободен Печат
Познатиот американски водител Дејвид Летерман своето последно шоу го направи на 20 мај 2015 година, решавајќи дека е време да се пензионира. На 68 годишна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат
Мадона (62) и нејзиното момче Ахламалик Вилијамс (26) соработуваат од 2015 година кога тој беше еден од танчерите на нејзината турнеја „Rebel Heart“. Сега тие...