Tag : три

Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Културен печат

Карантински приказни: Книжевна поддршка на македонското здравство

Тони Димков
Пишувачкиот предизвик „Карантински приказни“, што Издавачкиот центар „Три“ го распиша кон крајот на март, деновиве го доби својот конечен облик. Книжевниот предизвик поттикна голем број...
Магазин Магазин слајдер Семејство

После ова вашиот тепих ќе биде украс во домот – 3 најефикасни средства за чисти и миризливи теписи

Слободен печат
Иако чистењето на теписите на никого не му е омилено, сепак тоа мора да се направи, а овие 3 евтини и природни совети ќе ви...
Вести Култура

Саздов: „Карантински приказни“ за поддршка на македонското здравство (ВИДЕО)

Слободен печат
Пишувачкиот предизвик „Карантински приказни“, кој Издавачки центар ТРИ го распиша кон крајот на март, деновиве го добива својот конечен облик. Овој предизвик поттикна голем број...
Културен печат

Магични приказни: Урбана авантура за современите несовршености

Тони Димков
Издавачкиот центар „Три“ ја објави книгата „Лили, сама“ од англиската авторка Џеклин Вилсон. Книгата е дел од едицијата „Магични приказни“, поддржана од програмата „Креативна Европа“...
Културен печат

Магични приказни: Неверојатни размисли за моќта на спомените

Тони Димков
Издавачкиот центар „Три“, во рамките на едицијата „Магични приказни“, ја објави книгата „Крајот на осаменоста“ од Бенедикт Велс. Преводот на македонски јазик е на Катерина...
Културен печат

Магични приказни: Приказна за една детска, чиста љубов

Тони Димков
Книгата „Срцето е тупаница“ од младата норвешка авторка Ингрид Уведие Волден е дел од едицијата „Магични приказни“ на „Три“, која е поддржана од програмата „Креативна...
Културен печат

Магични приказни на „Три“: Современа поморска авантура од Александар Секулов

Тони Димков
Издавачкиот центар „Три“, во соработка со „Креативна Европа“, проект поддржан од Европска Унија, објави нова книга од едицијата „Магични приказни“. Станува збор за „Скитникот и...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Има четири години, а веќе знае три јазици и е почесен член на Менса

Слободен печат
Исак Милер има само четири години, а веќе напамет ги знае сите 50 сојузни американски држави. Ова дете, само научило да зборува грчки и арапски јазик,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Шок видео: Гол трчал 3 километри низ Сплит, полицијата едвај го фатила и го спакувала во „корона одело“

Слободен печат
Мажот успеал повеќе пати да и побегне на патолата, а кога на крајот го фатиле го спакувале во заштитно корона одело… Полицијата во Сплит денес...