5 C
Скопје

Tag : три

Културен печат

Сликовница за деца: „Трите мали волчиња“ од Евгениос Тривизас

Тони Димков
Сликовницата за најмалите читатели „Трите мали волчиња“ од Евгениос Тривизас, преведена од грчки јазик од Емилија Мајсторова-Стојановска, е првото дело во новата едиција „Читаме заедно“...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие не можат да ја задржат устата затворена: Внимавајте кои тајни ги споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Слободен печат
Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред другите...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката стави точка на злобните гласини: На Миа Фароу од 14 деца, три ѝ починале во најтешки маки

Слободен печат
„Мал број семејства се совршени, и секој родител кој доживеал губиток на детето, знае дека таа болка не престанува“, напишала актерката. Актерката Миа Фароу, поранешна...
Хроника

Скопјанец затајувал данок три години

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.Н. (48) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено крвично дело „даночно затајување”. Пријавениот во 2016, 2017 и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сандра Булок си купи дури три нови вили за 16,5 милиони долари

Слободен печат
Американската актерка и продуцентка Сандра Булок неодамна потроши 16,5 милиони долари на три недвижнини во Малибу и во Беверли Хилс во Калифорнија. Имено една од...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Се појавија три целосно нови симптоми на Ковид-19 кои ги изненадија и докторите: Доколку ги имате, веднаш контактирајте го вашиот доктор!

Слободен печат
Научниците од британскиот „Институт за национално здравје“ открија три нови симптоми на Ковид-19 кои досега не се појавувале кај пациентите, но од неодамна се сè...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Совет од нутриционистите: Доколку постите овие три намирници мора да ги консумирате!

Слободен печат
Постот е исклучително лековит за телото, доколку се консумираат здрави и избалансирани оброци… Постот на вода или постот на масло често не оставаат збунети околу...
Регион

Србија во шок: Три самоубиства на млади лица во Белград во рок од неколку часа

Горан Наумовски
Српскат јавност е во шок откако вчеравечер околу 19 часот во Батајница, во помошен објект, пронајдено е мртво телото на малолетно девојче кое си го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По три пропаднати брака Џејн Фонда (83) е сигурна во едно: „Повеќе немам намера да се мажам“

Слободен печат
Дека е среќна иако не е во брак, легендарната Џејн Фонда откри во виртуелниот разговор кој го водеше во пресрет на овогодишното доделување на Златните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По три месеци се огласи и дизајнерот: Александер Ванг призна дека се однесувал недолично

Слободен печат
Модниот дизајнер што беше обвинет за сексуален мобинг и злоупотреба, конечно излезе со изјава во која изрази жалење поради своето однесување, што на некои луѓе...