-1 C
Скопје

Tag : градот

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште...
Вести Свет Слајдер

Властите во Токио ќе побараат нова вонредна состојба за градот

МИА Агенција
 Градските власти на Токио ќе побараат јапонската Влада да објави одново вонредна состојба поради зголемениот број на нови случаи со Ковид-19. Тоа го објави денеска...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во скапоцениот дом на Ким Катрал – Ако имате 3,25 милиони долари тој може да биде ваш (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Ким Катрал реши да ја продаде својата куќа. Цената на целиот имот изнесува 3,25 милиони долари. Имотот се наоѓа...
Вести Македонија

Жител на Дебар се шетал низ градот за време на полициски час

Основното јавно обвинителство Дебар поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија....
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако престана да се емитува пред 15 години, серијата „Сексот и градот“ и понатака е една од најпопуларните на интернет. Обожавателите на серијата се надеваа...
Еспресо Шоу биз

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Слободен печат
Мажот кој ги освои сите жени ширум светот, актерот Крис Кнот (64) објави убави вести на својот Инстаграм профил. Имено, познатата Ѕверка од „Сексот и...
Вести Скопје

„Скопје на мапата на Европа” – Промоција на знаменитостите на градот

МИА Агенција
Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, денеска ќе бидат домаќини...
Вести Култура

„Портрет на градот” – изложба на фотографии на Денис Јагџи

Слободен печат
Архитектурата на градот Скопје поминувала низ многу периоди на својот развој. Поради сите овие промени што градот ги претрпувал, ги претрпува и ќе ги претрпува...