26 C
Скопје

ВО ВАКВА ВИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА Е ЛЕСНА – Погледнете во каков луксуз уживаат Роналдо и Георгина (ФОТО)

Изнајмија луксузна вила во која уживаат фамилијарно…

Кристијано Роналдо, како што пренесуваат странските медиуми, неодамна се вселил во нова луксузна вила во текот на пандемијата коронавирус. Фудбалската ѕвезда таму престојува со своето семејство, откако одлучиле да го напуштат својот дом во Фуншал.

Меѓутоа, тие не го напуштиле островот Мадеира, туку само изнајмиле нов дом, недалеку од едно рибарско село, а плаќаат по 3.500 долари неделно.

Оваа вила има отворен базен, соба за играње, приватна теретана, 6 спални соби, 2 кујни…

Погледнете каде престојуваат:

профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа

Поврзани вести

ВИДЕО: Кучето на ирскиот претседател го украде шоуто за време на пренос во живо

Слободен Печат

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

Остави Коментар