ВО ВАКВА ВИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА Е ЛЕСНА – Погледнете во каков луксуз уживаат Роналдо и Георгина (ФОТО)

профимедиа

Изнајмија луксузна вила во која уживаат фамилијарно…

Кристијано Роналдо, како што пренесуваат странските медиуми, неодамна се вселил во нова луксузна вила во текот на пандемијата коронавирус. Фудбалската ѕвезда таму престојува со своето семејство, откако одлучиле да го напуштат својот дом во Фуншал.

Меѓутоа, тие не го напуштиле островот Мадеира, туку само изнајмиле нов дом, недалеку од едно рибарско село, а плаќаат по 3.500 долари неделно.

Оваа вила има отворен базен, соба за играње, приватна теретана, 6 спални соби, 2 кујни…

Погледнете каде престојуваат:

профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
Видео на денот