лесна Archives - Слободен печат

Tag : лесна

Еспресо Жена Магазин Убавина

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Слободен печат
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Здравје Магазин

Лесна вежба која ќе ве ослободи од болката во грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сетете се само како бебињата си играат со стапалата додека не проодат. Е тоа е вежбата за вас…. Причините за болка во грбот се различни,...
Еспресо Жена Магазин Храна

Брза и лесна капучино кекс торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусна капучино кекс торта која брзо се прави, а уште побрзо се јаде. Потребни состојки: 500 – 550 г бисквити со путер 50 г капучино...
Еспресо Храна

Лесна и превкусна чоколадна панакота

Слободен печат
Потребни состојки: – 300мл млечна слатка павлака – 200мл чоколадно млеко – 50гр шеќер – 150гр чоколадо за готвење – 10гр желатин Се ставаат слатката...