23 C
Скопје

Васил Хаџиманов: Кога ќе помине оваа ужасна пандемија, Зафир ќе го испратиме со песна!

Познатиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина на 28 март како последица компликации поврзани со коронавирусот.

Почина Зафир Хаџиманов

Неговиот син Васил Хаџиманов се обрати на социјалните мрежи информирајќи ја јавноста дека погребот на Зафир ќе биде на 7 април на Новите гробишта во Белград.

Погребот на татко ми Зафир ќе се одржи во среда, 7 април, на Новите гробишта, во кругот на најблиското семејство и пријатели. Урната ќе биде положена во Алејата на заслужни граѓани. Кога ќе помине оваа ужасна пандемија, ќе се збогуваме како што доликува и како што заслужува Зафир. Ќе го испратиме со песна и насмевка. Баш како што би сакал тој, како што го живееше целиот свој живот. Ви благодарам од срце за разбирањето и многубројните пораки за поддршка“, напиша Васил на својот фејсбук-профил.

За љубовта на Зафир Хаџиманов кон неговата сопруга: Неговите родители му договориле брак со друга девојка, но тој ја сакал Сенка!

Васил Хаџиманов со реакција по срамните коментари во врска со смртта на неговиот татко Зафир

 

Поврзани вести

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

ВИДЕО: Наместо само кафенце со Вучиќ, нобеловецот Хандке доби орден

Слободен печат

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Остави Коментар