33.8 C
Скопје

Tag : зафир хаџиманов

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „Да си мерак песна“: Бојана и групата „Мерак“ го продолжија животот на легендарната песна која ја напиша Зафир Хаџиманов

Слободен печат
„Една ноќ ме зема, а сега те нема. Како лист ме скина, животот ми мина. Да си мерак песна да те испеам…“, се стиховите кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зафир Хаџиманов денеска беше погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Слободен Печат
Познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов ја загуби битката со коронавирусот на 27 март, а денес беше испратен на своето вечно почивалиште на...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Васил по смртта на Зафир Хаџиманов: Дали сè уште ќе ширите невистинити тврдења дека татко ми и Ѓорѓе починаа од вакцината?

Слободен печат
Зафир Хаџиманов, пејач, филмски актер и композитор, почина минатата недела како резултат на коронавирусот на 77-годишна возраст, а неговиот син Васил Хаџиманов (47) се огласи...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Васил Хаџиманов: Кога ќе помине оваа ужасна пандемија, Зафир ќе го испратиме со песна!

Слободен Печат
Познатиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина на 28 март како последица компликации поврзани со коронавирусот. Почина Зафир Хаџиманов Неговиот син Васил Хаџиманов се...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Васил Хаџиманов со реакција по срамните коментари во врска со смртта на неговиот татко Зафир

Слободен печат
Актерот, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина пред три дена како последица од коронавирус, а неговиот син, познатиот џез музичар, Васил, доживеа непријатна ситуација на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Калиопи за Зафир Хаџиманов: Не можев ниту да сонувам дека еден ден со него ќе бидам на сцена

Слободен печат
Неколку дена по загубата на „кралот на шансоните“, Зафир Хаџиманов, се редат убави зборови и спомени од негови бројни колеги и познаници од целиот Балкан,...
Вести Култура

ВИДЕО | Бечковиќ: Ќе ми остане голема тага што не го промовиравме последното ЦД на Зафир Хаџиманов

Пред се’, Зафир Хаџиманов беше голем човек, тој беше вистински мост помеѓу Македонија и Србија, вели Иван Бечковиќ, музички новинар и критичар, по веста за...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Потресната животна исповед на Зафир Хаџиманов: Останав без око, а потоа на ред дојде срцето

Слободен печат
Легендарниот Зафир Хаџиманов почина на 78 години, од последици на коронавирусот. Спонтан, шармантен, духовит, со уникатен глас, ѕвездата на поранешна Југославија може да послужи како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Неговото големо срце не успеа да ја победи битката со грозната болест: Васил Хаџиманов се прости од татко му

Слободен печат
Легендарниот македонски кантавтор, поет и актер Зафир Хаџиманов почина вчера на 78-годишна возраст во Белград. Хаџиманов почина од последици од коронавирусот.  Неговото неутешно семејство, како...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

За љубовта на Зафир Хаџиманов кон неговата сопруга: Неговите родители му договориле брак со друга девојка, но тој ја сакал Сенка!

М.Р
Денеска го загубивме „кралот на шансоните“, познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов.Човек кој покрај љубовта кон музиката секогаш гласно говорел и за љубовта...