Васил Хаџиманов со реакција по срамните коментари во врска со смртта на неговиот татко Зафир

Актерот, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина пред три дена како последица од коронавирус, а неговиот син, познатиот џез музичар, Васил, доживеа непријатна ситуација на социјалните мрежи од популарно наречените „антиваксери“ кои најдоа „соодветна почва“ за ширење теории на заговор на сметка на трагедијата на семејството Хаџиманови. Имено, на Фејсбук … Продолжи со читање Васил Хаџиманов со реакција по срамните коментари во врска со смртта на неговиот татко Зафир