Tag : магазин слајдер

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат
На порталот Big Think објавена е карта на која се прикажува како ќе изгледа светот кога просечната годишна температура ќе биде четири степени повисока отколку...
Забава Магазин Магазин слајдер

Македонското музичко трио „BDM“ со нова песна и најава за албум! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатото македонско продуцентско три „BDM“, зад кое се кријат Бранко и Дуле Вељановски, како и Мартин Делиманов, ја објавија својата нова песна под назив „Sunlight“,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат
Фронтменот на српската рок група „Ван Гог“, Ѕвонимир Ѓукиќ Ѓуле добитник е на престижната награда „Струни од светлина“, која се доделува за посебен придонес во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

После сите несреќни случувања, пејачката повторно ја врати насмевката на своето лице: Селена Гомез посреќна од било кога! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Селена Гомез многу ретко ја гледаме во јавноста. 27-годишната убавица сепак била забележана оваа недела во Лос Анџелес во друштво на неколку блиски пријателки....
Забава Магазин Магазин слајдер

Леонардо да Винчи имал само едно нешто кое не знаел да го нацрта: Цртежите на познатиот уметник се едни од најголемите мистерии на денешницата!

Слободен Печат
Пред половина милениум, фирентинскиот уметник и пронаоѓач скицирал детали од човековата анатомија неверојатно прецизно – меѓутоа, еден дел од телото никако не успеал да го...
Забава Магазин Магазин слајдер

Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Кога се зборува за мода, 60-те години од минатиот век се незаборавни! Гламурот на таа златна доба го обликуваа женствените фустани, прекрасните шешири, впечатливи фризури...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат
Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (39) преку видео-повик се обратија кон здравствените работници во Австралија кои се на првата линија на одбраната од коронавирусот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражнатовиќ се дотера за прв пат после карантинот и ги воодушеви обожавателите со одлична жолта комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат
Анастасија Ражнатовиќ ги почитуваше сите мерки поради пандемијата од коронавирусот и воглавно беше дома во изминатиот период, па често споделуваше фотографии и снимки на кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите на Хали Бери не можат да поверуваат дека таа има вакво тело во шестата деценија!

Слободен Печат
Актерката Хали Бери заблеска на друштвената мрежа Инстаграм. Оваа дама можеби има 53 години, но нејзиното тело одбива да старее. Неодамна објави кратко видео на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена се збогуваше со својот пријател со кога ја започна кариерата: Пејачката се присети на почетоците! (ФОТО)

Слободен Печат
Бранислав Мијатовиќ Мија, еден од основачите на групата „Сладок грев“, во која Лепа Брена ја започна својата кариера, почина денес после тешка и долга болест....