18 C
Скопје

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Рецептот за тестото е многу едноставен, краток и брзо се подготвува, а за вкусот ве уверуваме дека е одличен и дека ќе го подготвувате токму овој рецепт секој нареден пат.

Со помош на овој рецепт ќе подготвите пица за 10 минути.

Потребни состојки:

– 2 чаши брашно

– 1 чаша јогурт

– 2 лажици масло

– малку сол

– 1/2 прашок за печиво

Подготовка:

Од наведените состојки замесете тесто. Веднаш развлечете го во тепсија во која ќе ја печете пицата. Исфилувајте по желба и печете!

Пријатно!

Поврзани вести

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас животот без деца“: Познатиот актер нема намера да стане татко, а еве и зошто…

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар