Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Рецептот за тестото е многу едноставен, краток и брзо се подготвува, а за вкусот ве уверуваме дека е одличен и дека ќе го подготвувате токму овој рецепт секој нареден пат.

Со помош на овој рецепт ќе подготвите пица за 10 минути.

Потребни состојки:

– 2 чаши брашно

– 1 чаша јогурт

– 2 лажици масло

– малку сол

– 1/2 прашок за печиво

Подготовка:

Од наведените состојки замесете тесто. Веднаш развлечете го во тепсија во која ќе ја печете пицата. Исфилувајте по желба и печете!

Пријатно!

Прочитајте и...  Ембриологот Мимоза Витанова: Насочени сме кон биопсирање на ембриони за генетски испитувања

Поврзани вести

д-р. Горан Николов, интернист-кардиолог: Метаболен синдром и ковид-19

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Пита со говедско и пилешки гради (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат

Дали на Шербеџија и неговата сопруга им се заканува затвор во Америка за затајување данок?

Слободен Печат

ФОТО: Никол Шерцингер ги демантира гласините за бременоста на ефикасен начин

Слободен Печат

Ембриологот Мимоза Витанова: Насочени сме кон биопсирање на ембриони за генетски испитувања

Ј.К.Д

Остави Коментар