5 C
Скопје

Tag : вашиот

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Сакате антиквитети и ретро стил? Погледнете како вашиот дом да го претворите во викторијанска палата!

Слободен печат
Многумина од нас во детството сонувале дека живеат во палата или викторијански дворец, иако со текот на годините научивме и сфативме дека луксузните ентериери на...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

7 намирници за среќа: Доколку ги консумирате редовно, во вашиот мозок нема да има место за меланхолија!

Слободен печат
Се започнува од стомакот: и сраќата и тагата, и болеста и љубовта… Во телото на секој од нас постојат четири хормони кои се нарекуваат „квартет...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Се појавија три целосно нови симптоми на Ковид-19 кои ги изненадија и докторите: Доколку ги имате, веднаш контактирајте го вашиот доктор!

Слободен печат
Научниците од британскиот „Институт за национално здравје“ открија три нови симптоми на Ковид-19 кои досега не се појавувале кај пациентите, но од неодамна се сè...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Креативни решенија за уредување: Погледнете како да го искористите секој сантиметар!

Слободен печат
Мали слатки станови, мислите дека немате доволно простор? Се лажете – доколку знаете како да ги уредите, тие можат да ви го обезбедат комфорот, удобноста...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пролетта пристигнува, па кога ако не сега? Ви претставуваме неколку фризури кои ќе го трансформираат вашиот имиџ!

Слободен печат
Не, тоа не мора да биде драстична промена. Кога станува збор за фризурата, често и малите „потфати“ носат целосно поинаков ефект. Новата фризура е одличен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Не ви е удобно во вашиот дом? Погледнете како да го промените тоа!

Слободен печат
Расположението во домот не ви е на посакуваното ниво? Ви нудиме неколку совети кои ќе ви помогнат да го поправите тоа… Природна светлина Природната светлина...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сакате или не сакате снег: Еве што тоа говори за вашиот карактер!

Слободен печат
Прочитајте како вашиот однос кон снегулките може да ги открие цртите на вашата личност… Првата асоцијација на снег е детската радост, како и забавното играње...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Супер трик со чија помош во вашиот плакар ќе имате двојно повеќе место за облеката

Слободен печат
Сигурни сме дека и вие, како и повеќето, имате проблем со немањето на доволно простор во гардероберот. Иако можеби веќе безнадежно сте ги испробале сите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Најмоќниот домашен лек за сувата кашлица – Шолја топло млеко со уште неколку додатоци ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Овој народен лек можат да го користат и децата… Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, која може да се излекува со народен лек. Доколку во...