18.8 C
Скопје

ФОТО | Сакате антиквитети и ретро стил? Погледнете како вашиот дом да го претворите во викторијанска палата!

Многумина од нас во детството сонувале дека живеат во палата или викторијански дворец, иако со текот на годините научивме и сфативме дека луксузните ентериери на палатите не се премногу удобни и пријатни.

Доколку се уште сонувате вашиот дом да наликува на викторијански замок од омилениот филм, додадете му софистицираност на својот ентериер, направете мали промени кои нема да дозволат да му ја скратите удобноста на ентериерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Architectural Digest (@archdigest)


Погледнете ги следните совети како викторијанските акценти се користат во модерните ентериери:

Комбинирајте го старото со модерното

Инвестирајте во стилски, антиквитетен мебел

Користете групиран декор

Комбинирајте различни материјали

Додадете луксузен лустер

Не се обидувајте на вашите антиквитети да им подарите нов изглед

Бидете доследни во создавање на атмосферата

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар