• замок

ВИДЕО I Луксузен замок: Погледнете како изгледа новиот дом на Меси во Париз

Лионел Меси беше ѕвезда во летниот преоден рок откако по 20 години поминати во Барселона, се пресели во ПСЖ каде повторно игра заедно со Нејмар, но и со Килијан Мбапе. Аргентинецот се уште се привикнува на животот во Париз, а моментно е во потрага по дом во кој ќе живее заедно со сопругата Антонела Рокуцо …

ВИДЕО I Луксузен замок: Погледнете како изгледа новиот дом на Меси во Париз Read More »