16.8 C
Скопје

Tag : дворец

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Сакате антиквитети и ретро стил? Погледнете како вашиот дом да го претворите во викторијанска палата!

Слободен печат
Многумина од нас во детството сонувале дека живеат во палата или викторијански дворец, иако со текот на годините научивме и сфативме дека луксузните ентериери на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат
Откако излезе трејлерот за интервјуто на принцот Хари и Меган Маркл кај Опра Винфри, кралското семејство стана главна тема во медиумите. Сите се прашуваат што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат
Во британскиот кралски двор буквално завладеа вистинска војна меѓу актуелните и поранешни членови на познатото семејство, но и лицата кои и служеле на Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По разговорот со кралицата, вратите на дворецот ќе бидат засекогаш затворени за Хари и Меган!

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл и потврдија на кралицата, Елизабета Втора, дека нема да се вратат како активни членови на кралското семејство, соопшти вчера Бакингемската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оваа српска пејачка во Германија поседува дворец вреден 10 милиони евра, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Јана Тодоровиќ (45) важи за една од најбараните пејачки, а вниманието на медиумите им го привлече кога исплива информација дека поседува вила...
Еспресо Шоу биз

Драгана Мирковиќ полнолетството на синот ќе го слави во луксузен дворец во Виена

Слободен печат
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ во својот луксузен двор во Виена ќе го прославува 18-от роденден на синот Марко. Иако нејзиниот син е роден на 24-ти...