6 C
Скопје

Tag : италијански

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Шеф на италијански наркокартел си извадил македонски пасош?

Опозицијата продолжи да бара одговорност од државниот врв за аферата со фалсификувани пасоши и да објавува нови детали за лицата што ги добивале, а премиерот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Туршија од црвен кромид на италијански начин: Деликатес во кој ќе уживате оваа зима, а се подготвува суперлесно! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Покрај тоа што има совршен крцкав и киселкаст вкус и естетки делува многу впечатливо, па кога ќе го послужите, ќе биде тоа – вистински празник...
Магазин Храна

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Слободен печат
Рецептот за тестото е многу едноставен, краток и брзо се подготвува, а за вкусот ве уверуваме дека е одличен и дека ќе го подготвувате токму...
Еспресо Храна

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Слободен печат
Подгответе солена торта со компири на италијански начин. За подготовка на ова вкусно јадење не ви се потребни особени кулинарски вештини, а ќе добиете навистина...
Еспресо Храна

Префинет италијански сладолед од кафе

Слободен печат
Разладување со италијански сладолед од кафе, прекрасен и наменет за сите љубители на аромата на кафето. Уживајте… Италијански сладолед од кафе Потребни состојки: 9 жолчки...
Еспресо Мода

PHARD и ZU+ELEMENTS во Скопје

Слободен печат
Новоотворената продавница е лоцирана во Градскиот трговски центар, на приземје (поранешна ЛИСКА – поглед Жена парк), а во неа можат да се најдат парчињата од...