24.8 C
Скопје

Tag : готово

Магазин Магазин слајдер Храна

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им успеваат на сите!

Слободен печат
Вкусни, меки и сочни, се топат во устата, а се подготвуваат за многу кратко време. Потребни состојки: – 1/2 л млеко – 5 лажици густин...
Магазин Храна

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Слободен печат
Рецептот за тестото е многу едноставен, краток и брзо се подготвува, а за вкусот ве уверуваме дека е одличен и дека ќе го подготвувате токму...