ТАА не сакаше повеќе да МОЛЧИ: Мажите во Холивуд ЗАРАБОТУВААТ НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ПОВЕЌЕ ОД ЖЕНИТЕ! - Слободен печат

ТАА не сакаше повеќе да МОЛЧИ: Мажите во Холивуд ЗАРАБОТУВААТ НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ПОВЕЌЕ ОД ЖЕНИТЕ!

Мишел Вилијамс на синоќешното доделување на Еми наградите во Лос Анџелес ја освои наградата за најдобра актерка во категоријата мини-серии или телевизиски филм.

Признанието и го донесе улогата на бродвејската актерка и танчерка Гвен Вердон во серијата “Fosse/Verdon”.

профимедиа

„Следниот пат кога жена, а особено жена со темна боја на кожата, која добива 52 центи во однос на доларот кој го добива нејзиниот „машки колега“ ќе ви каже што се и е потребно за да работи, послушајте ја. Верувајте и!“ изјави Мишел.

Фактот за нееднаквите примања на актерите и актерките во Холивуд се добро позната тема, но за тоа ретко се зборува, иако работите не се менуваат.

профимедиа

Мишел и сама е жртва на овој проблем. Таа била помалку платена за улогата во филмот “All the Money in the World” од колегата Марк Валберг. Таа за повторно десетминутно снимање на одделни сцени добила 1.000, а Марк 1,5 милиони долари.

Прочитај повеќе

Три главни причини поради кои луѓето во среќни врски ги изневеруваат партнерите

Слободен печат

Згодната Џорџина покажа како се танцува – Роналдо е вистински среќник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со женска рака: Поезија од Марта Маркоска

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Сензуална музика од филмови за возрасни од седумдесеттите години која треба да ја слушнете и денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Со овој тип мажи оргазмите се најдобри!

Слободен печат

Наши миленици: Марко, уличар со господски манири

Слободен печат

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Слободен печат

Диетите се „аут“, за витка линија ви треба ОВОЈ КОНЦЕПТ!

Слободен печат

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат