7 C
Скопје

Tag : Вилијамс

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”. Филмот ги истражува последните...
Останатo Спорт

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат
Челниците на Вилијамс рагледуваат неколку опции како дел „новиот стратешки правец“ кој вклучува продажба на малцинскиот или мнозинскиот удел од акциите или дури и целата...
Останатo Спорт

Доколку загинам на патеката, би сакал тоа да се случи брзо (ВИДЕО)

Слободен печат
Бразилецот имаше 34 години кога престана да му чука срцето, во седмиот круг на трката за Големата награда на Сан Марино во Имола се заби...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во 26 милиони фунти вредната палата на Роби Вилијамс која има 22 бањи, 10 спални и базен – Еве како неговото семејство ужива во изолација (ФОТО)

Слободен печат
Роби Вилијамс им даде можност на фановите да погледнат во внатрешноста на неговата палата во Беверли Хилс која вреди 26 милиони фунти, додека тој во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Слободен печат
Серена Вилијамс беше гостинка на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари во мај 2018 година, а сега за војвотката од Сасекс не сака јавно...
Еспресо Шоу биз

Неочекуваниот говор на бремената актерка за абортусот беше најмоќниот момент на доделувањето на Златниот глобус (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Мишел Вилијамс (39), која е во блажена состојба, ја подигна јавноста на нозе со својот говор на доделувањето на Златниот глобус кое се одржа...
Жена Магазин Филм и ТВ

ТАА не сакаше повеќе да МОЛЧИ: Мажите во Холивуд ЗАРАБОТУВААТ НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ПОВЕЌЕ ОД ЖЕНИТЕ!

Слободен печат
Мишел Вилијамс на синоќешното доделување на Еми наградите во Лос Анџелес ја освои наградата за најдобра актерка во категоријата мини-серии или телевизиски филм. Признанието и...
Магазин Филм и ТВ

Новиот документарец ги открива последните денови на Робин Вилијамс: „Го губеше разумот и беше свесен за тоа“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Филмот под наслов „Робин Вилијамс: Кога смеата ќе запре“ ќе ги воведе гледачите директно во борбата на славниот актер со симптомите на болеста од која...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го освои најдолгиот поен на „Вимблдон“ (ВИДЕО)

Слободен печат
При резултат 1:1 во сетови и 4:2 во текот на третиот сет следуваше долга размена на удари меѓу двајцата играчи. На крајот после вкупно 45...
Останатo Спорт

Халеп е првата финалистка на „Вимблдон“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Седмата носителка Симона Халеп на денешната пресметка триумфираше по сетови 6:1 и 6:3 против украинската претставничка и осма носителка на турнирот, Елина Свитолина. Халеп многу...