17.8 C
Скопје

Tag : неколку

Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Не ви е потребна цедалка, ниту нож: Најдобриот трик за цедење на лимонот за само неколку секунди!

Слободен печат
Сакате свежа лимонада која ќе ве освежи во летните денови, но цедењето на лимонот не ви оди од рака? Без грижа, на интернет се појави...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пред перењето на алиштата во машината ставете неколку влажни марамчиња: Генијален трик!

Слободен печат
Често се случува веднаш по вадењето на испраните алишта од машината за перење на нив да видиме влакненца и залепени ситни нечистотии… Без оглед дали...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Направете го ова и билките сами ќе се полеваат неколку денови: Потребно ви е само јаже и сад со вода!

Слободен печат
Феноменална идеја која е добредојдена во периодите кога почесто се патува… На љубителите на цвеќе голем проблем им претставува заминувањето на одмор, бидејќи тоа за...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Барате инспирација за совршена боб фризура? Ние имаме неколку предлози…

Слободен печат
Веќе сите знаат дека боб фризурата е број еден и оваа сезона… од топ модели, до познати луѓе, сите ја носат на себе. Зошто и...
Хроника

Напаѓачот на главниот уредник на „Монитор“ бил апсен неколку пати

Горан Наумовски
Драгутин Шуковиќ (55) од Подгорица, кој го нападна главниот уредник на подгоричкиот неделник „Монитор“, Есад Кочан, е приведен во полиција. Според црногорските медуми, станува збор...
Забава Магазин Магазин слајдер

На продажба слика од Пикасо која во јавноста не е видена 40 години! Уметничкото дело на аукција се проценува на неколку милиони!

Слободен печат
Уметничкото дело „Femme au Beret Mauve“ од познатиот шпански уметник Пабло Пикасо, како што објавија странските медиуми, оди на аукција. Станува збор за слика што...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пролетта пристигнува, па кога ако не сега? Ви претставуваме неколку фризури кои ќе го трансформираат вашиот имиџ!

Слободен печат
Не, тоа не мора да биде драстична промена. Кога станува збор за фризурата, често и малите „потфати“ носат целосно поинаков ефект. Новата фризура е одличен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики и чувствувајте се помлади!

Слободен печат
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје и вклучување на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Направете ги најмодерните свеќи во неколку чекори – Детаљ за шик дом!

Слободен печат
Миризливите свеќи но и оние во убави амбалажи се во тренд со години и ги красат нашите домови. Но дали сте знаеле дека од обични...