ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер го зафати Радовиш. Невремето зад себе остави откорнати дрвја и оштетени покриви од згради. Екипи од ЈП „Плаваја“ заедно со ТППЕ Радовиш се на терен и ги санираат штетитe.

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Видео на денот