Tag : еми

Магазин Магазин слајдер Сцена

Неверојатната Рис Витерспун повторно без номинација за Еми наградите: Критики за номинациите!

Слободен Печат
Пандемијата со вирусот може да го промени досегашниот начин на одржување на забавите и настаните низ светот, но Телевизиската академија вчера покажа дека сепак може...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Филм и ТВ

Познати номинациите за наградите Еми 2020: Серијата „Watchmen“ на врвот на листата

Слободен печат
Серијата Watchmen со 26 номинации за телевизиските награди Еми е предводник на листата на номинирани. Суперхеројската драма во продукција на телевизијата ХБО е номинирана за...
Жена Магазин Филм и ТВ

ТАА не сакаше повеќе да МОЛЧИ: Мажите во Холивуд ЗАРАБОТУВААТ НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ПОВЕЌЕ ОД ЖЕНИТЕ!

Слободен печат
Мишел Вилијамс на синоќешното доделување на Еми наградите во Лос Анџелес ја освои наградата за најдобра актерка во категоријата мини-серии или телевизиски филм. Признанието и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонка го живее американскиот сон: Од бебиситерка до кандидат за престижната ЕМИ награда

Слободен печат
Скопјанката Александра Кочоска Дековиќ е продуцент за визуелни ефекти во ЦБС, работи на серијата Стар трек дискавери која е една од петте серии што годинава...
Магазин Филм и ТВ

„Игра на тронови“ руши рекорди со 32 номинации за Еми

Слободен печат
Kултната серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones) чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата...