• повеќе

Се преврте автобус со пациенти кои оделе на лекување, загинаа повеќе од 12 лица

Најмалку 12 лица загинаа, а десет се повредени во сообраќајна несреќа во северниот дел на Мексико. Автобус кој превезувал пациенти за лекување на хронични болести се превртел во близина на американската граница. Автобусот го изнајми мексиканскиот Институт за социјално осигурување во пограничниот град Матаморос. Автобусот ги пренесувал пациентите и нивните роднини во болница во соседната …

Се преврте автобус со пациенти кои оделе на лекување, загинаа повеќе од 12 лица Read More »