Tag : повеќе

Вести Свет Слајдер

 Четврти ден по ред Бразил со повеќе од 50.000 новозаразени

МИА Агенција
Четврти ден по ред во Бразил пријавува по повеќе од 50.000 нови случаи на заразени со коронавирус. Бразилското Министерство за здравство соопшти дека во изминатите...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Сѐ повеќе луѓе се жалат на иритации и акни – Несакани ефекти од носењето маски за кои малку се зборува

Слободен печат
Носењето маски за лице е еден од ефективните начини да го намалиме ширењето на ковид-19, а тоа стана нашата нова норма па треба да се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да ги мотивирате децата да читаат повеќе книги?

Слободен печат
Децата не се раѓаат знаејќи дали треба да читаат или не. Се разбира дека не можете со сила да ги натерате да го прават тоа,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Нема кина, но има се повеќе нови филмски хитови – Ги издвоивме најдобрите! (ВИДЕО)

Слободен печат
За жал се уште не можеме да одиме во кино, а поради пандемијата буквално веќе заборавивме како пред само неколку месеци оваа разонода беше нешто...
Вести Свет

Во Мексико, повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција
Министерството за здравство на Мексико соопшти дека во изминатите 24 часа се регистрирани 6.094 новозаразени со коронавирусот и 539 смртни случаи. Во Мексико вкупно се...
Хроника

Расте бројот на наркозависници и на дилери во Македонија

Во изминатите месеци драстично е зголемен бројот на наркозависници во Македонија. Според стапка на старост, најголем број од зависниците се на возраст од 20 до...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Сок за слабеење: На интернет овој рецепт го прегледале повеќе од 3 милиони луѓе! Апсолутен хит! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сакате да ослабете, тогаш направете го тоа на здрав начин… Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објавил овој рецепт и подготовката за фантастичниот...
Забава Магазин Магазин слајдер

Фреди е највисокото куче во светот, високо повеќе од два метри: Неодамна собори уште еден рекорд (ФОТО)

Слободен печат
Германската дога Фреди во 2017 година го собори светскиот рекорд. Тој беше прогласен за највисокото куче на светот. Кога ќе застане на задните нозе, достигнува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат
Магазинот Форбс неодамна на Кајли Џенер и ја одзема титулата најмлада милијардерка во светот и го обвини нејзиното семејство дека умешно ја зголемува вредноста на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат
Австралиската поп пејачка Кајли Миног (52) се засити од бината и рефлекторите, а пред десетина години го стартуваше и својот бренд. На нејзината страница може...