Не ми е потребен магионичар ниту волшебник, сакам хемија – Цеца откри како мажите може да го освојат нејзиното срце!

Instagram
Фото: Инстаграм

– Не ми е потребен магионичар или волшебник, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, вели фолк sвездата

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ (47) зборуваше за мажите и за тоа дали се обидуваат да ја освојат преку социјалните мрежи, а и искрено сподели како треба да изгледа оној што ќе ја освои нејзината љубов.

Таа вели дека сака убави појави, но прва нема да пријде никогаш!

– Да не лажеме, тешко ми е да пријдам. На пример, дури и ако сакате да ми пријдете во ресторан, сите ќе го видат тоа, што станува дополнително непријатно, а и не знаете како ќе реагирам. И така натаму. Факт е. Не знам како да ги советувам оние припадници на посилниот пол кои сакаат да ми пријдат. Она што со сигурност можам да го кажам е  – јас прва нема да пријдам, вели Цеца и објаснува дека припадниците на посилниот пол не започнуваат разговори или флерт на социјалните мрежи со неа.

Фото: Инстаграм

– Ако флертуваат со мене, тогаш тоа е на некои од моите лажни профили, што би рекле младите. Тоа се веројатно некои неофицијални профили на социјалните мрежи кои го носат моето име, а не на мојот официјален профил. На мојот официјален профил обично ми оставаат убави коментари полни со почит, ми се восхитуваат, но тоа е далеку од флерт, објасни фолк sвездата.

Цеца опиша и како треба да изгледа маж кој може да ја освои.

Фото: Инстаграм

„И тогаш се појави како магија“, се пошегува Цеца. Да бидам малку сериозна, не ми треба магионичар или волшебник, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас. Како ќе изгледа тој, пред се да е со поголемо животно искуство, а за останатото можам да кажам дека нема правила, но сепак сум естета и сакам убави појави, посочи пејачката.

На прашањето како изгледа кога таа ќе влезе во полн ресторан, таа рече:

– Секој ми се восхитува во тајност, во себе (се смее). Само се шегувам малку. Луѓето приоѓаат да ме пречекаат, да ме поздрават, да се фотографираме, што е нешто сосема нормално. Ако ме прашате, што би рекле денешните клинци, дали некој ме „мува“- тоа не се случува.

Фото: Инстаграм

„Зошто не се согласив да снимам филм“

– Секој што ми се понуди да снима филм или ми понуди соработка, а станува збор за сериозни странски филмски комании, сите имаа свои услови. Во тие услови сите имаа една задолжителна ставка, а тоа е да им ја дадам мојата биографија која тие ќе ја поправат во одредени сегменти како што им одговара. Тоа беше и почетокот и крајот, односно причината зошто никогаш не се договоривме. Едноставно, за да снимам филм и сè да биде вистина, очигледно би требало да го финансирам сама. Во моментов немам ниту такви афинитети ниту финансии, заклучи Цеца.

Фото: Инстаграм
Видео на денот