Tag : Цеца Ражнатовиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражнатовиќ славеше роденден во домашни услови: Кога Цеца се фати за микрофонот сите кренаа раце! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во домот на Ражнатовиќ вчера се славеше 22. Роденден на Анастасија Ражнатовиќ. По изненадувањето за славеничката, се продолжи со забава до долго во ноќта. Се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Харис Џиновиќ ги покани пријателите и колегите и вчеравечер во својот дом го прослави Бајрам. На прославата присуствувале Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ со сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сенидах откри зошто Цеца е важна за неа: Пејачката сподели детали од детството! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца, Чола и уште неколку други јавни личности признаа на колку години за првпат воделе љубов!

Васко Спасоски
На оваа скокотлива тема отворено проговорија најголемите српски и регионални музички, ТВ и ријалити ѕвезди. Огњен Амиџиќ Познатиот ТВ водител, актер и пејач „своето сефте“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледала снаата на Цеца пред пластичните операции! (ФОТО)

Васко Спасоски
Богдана Родиќ сега Ражнатовиќ пред неколку години се најде во центарот на вниманието поради нејзината врска со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ. Вељко и Богдана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ за Чедомир Јовановиќ: Плаче сега по емисии, сe обидува да се испере! Јас му кажав сè во лице!

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за српски Курир по повод новите обвинувања од страна на политичарот Чедомир Јовановиќ дека тој имал шанса да и каже сè...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца објави досега невидена фотографија од Вељко: Има долга коса и шета мало вистинско мече! (ФОТО)

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ со своите фанови сподели фотографија од детството на Вељко Ражнатовиќ. Цеца наскоро ќе стане баба, бидејќи првенчето на нејзиниот син и снаата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Горат социјалните мрежи поради Анастасија Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша: „Будало“, „Багро“ – се најблаго упатените зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша објави подолга порака по гостувањето на Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Хит твит“ на „Тв Пинк“, во која познатата пејачка и српскиот политичар Чеда Јовановиќ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражнатовиќ по два месеци изолација се пофали со новиот изглед! (ФОТО)

Васко Спасоски
Анастасија Ражнатовиќ после два месеци објави фотограија на која веќе не е во потполно природно издание. Ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ изолацијата најчесто ја поминува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ објави никогаш видена фотографија со Анастасија и Вељко! (ФОТО)

Васко Спасоски
Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е почесто активна на социјалната мрежа Инстаграм. Таа објави една фотографија која јавноста досега немала прилика да ја види. Во...