Tag : цеца

Магазин Магазин слајдер Сцена

Не ми е потребен магионичар ниту волшебник, сакам хемија – Цеца откри како мажите може да го освојат нејзиното срце!

Слободен печат
– Не ми е потребен магионичар или волшебник, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, вели фолк sвездата Фолк...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Префинета како и секогаш – Тесниот син фустан на Цеца ги избезуми фановите (ФОТО)

Слободен печат
Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ не престанува да воодушевува со својот изглед, а многумина велат дека годините не и можат ништо, бидејќи таа навистина изгледа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ во кожен фустан и капа со мрежа го „запали“ Инстаграм: Никогаш не изгледала подобро! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пејачката Цеца Ражнатовиќ привлече внимание со новиот пост на Инстаграм. Имено, фолк ѕвездата позираше во кожен фустан и носеше капа со мрежа на главата. Цеца...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца објави волшебна снимка: Внукот Жељко Ражнатовиќ облечен како ангел, а неговата соба личи на бајка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители на 3 јуни, кога се роди нивниот син Жељко. Бебето наскоро ќе наполни три месеци и расте од ден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Досега невидена фотографија од нивната младост: Цеца и Аркан на почетокот од нивната врска!

Слободен Печат
Добро е познато дека фолк-дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ го крсти својот внук Жељко во чест на нејзиниот починат сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа периодов се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца ужива со внукот Жељко Ражнатовиќ: Додека тој спие, не смее никој да писне! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја крие својата радост што стана баба на малиот Жељко, синот на нејзиниот наследник Вељко и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред два дена Богдана и Вељко Ражнатовиќ го крстија својот наследник Жељко, а Цеца и Анастасија објавија фотографии од внукот. Крштевката била оддржана со најтесниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ позитивна на коронавирусот: Во семејството има и други членови кај кои е потврден вирусот (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, пренесуваат српските медиуми. Како што откриваат блиски извори до фолк дивата, вчера и бил направен тест преку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Слободен Печат
Наследникот Жељко Ражнатовиќ вчера ја напушти болницата и со мама Богдана Ражнатовиќ пристигна во вилата на Дедиње, а Цеца Ражнатовиќ за овој повод објави слика...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...