-2 C
Скопје

Tag : срце

Вести Свет

Берлускони итно примен во болница поради проблеми со срцето

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони бил итно примен во болницата во Монако поради проблеми со срцето, изјави неговиот личен лекар. Лекарот Алберто Зангрило синоќа изјави...
Вести Свет

Силвио Берлускони е итно примен во болница поради проблеми со срцето

И.И.
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е итно примен во болница во Монако. Како што изјави неговиот личен лекар Алберто Зангрило, Силвио Берлускони (84) бил примен...
Магазин Магазин слајдер Храна

Што би се случило со вашето тело ако јадете пилешко секој ден?

Слободен печат
Пилешкото е омилен избор за оброк на многумина, затоа што вкусно, а притоа одличен извор на хранливи материи. Сепак, прашањето е како нашето тело би...
Здравје Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Разговор со д-р Маја Врчаковска, интернист-кардиолог: Брзите диети се погубни, лекот е во трпението, храната и физичката активност

Ј.К.Д
Сè додека епидемијата од дебелина и прекумерна телесна тежина не се сфати сериозно на глобално ниво, во опасност сме да загубиме многу од придобивките и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО|Нереална трансплантација на срце: Хеликоптерот кој го носел органот се срушил на покривот на болницата, а потоа му испаднал на докторот од раце!

Слободен печат
Хеликоптер кој доставувал срце за трансплантација во болница во источен Лос Анџелес се срушил на покривот на болница, а потоа, откако бил спасено од остатоците...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овој едноставен тест со ладна вода за 30 секунди ќе ви открие дали вашето срце е здраво или имате потенцијални проблеми

Слободен печат
Две сценарија се возможни откако ќе ги ставите вашите дланки во ледена вода половина минута – прстите ќе ви станат црвени или пак бледи (а...
Здравје Магазин Магазин слајдер

д-р Милка Клинчева, кардиолог: Во иднина често прашање на кардиолозите ќе биде дали сте прележале инфекција со вирусот ковид-19?

Инфекцијата со вирусот ковид-19 претставува голем здравствен проблем, бидејќи ги напаѓа не само белите дробови, туку и други органи како што е и срцевиот мускул....
Здравје Магазин Магазин слајдер

д-р Горан Николов: Градната болка е предизвик за секој лекар

Слободен печат
Со одредување на карактерот, местото и начинот на ширење, тежината и времетраењето, како и причината за настанувањето на градните болки, попрецизно се дефинираат и издвојуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвезда со златно срце! Популарниот пејач отвори два ресторани за сиромашни, храната е целосно бесплатна! (ФОТО)

Слободен печат
Џон Бон Џови, пејачот од американскиот рок бенд Бон Џови, отвори два ресторани во кои што ќе се служи храна за сиромашни. Еден од проектите...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат
Хормоните понекогаш навистина можат добро да не збунат! На пример, поради нив, нашата кожа има природен сјај и благодарение на нив нашите коски остануваат цврсти....