Tag : срце

Магазин Магазин слајдер Сцена

Не ми е потребен магионичар ниту волшебник, сакам хемија – Цеца откри како мажите може да го освојат нејзиното срце!

Слободен печат
– Не ми е потребен магионичар или волшебник, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, вели фолк sвездата Фолк...
Вести Македонија Слајдер

Иван Огњановски, кој има трансплантирано срце: Повторно ќе го живеам животот со полни гради

МИА Агенција
Педесет и четиригодишниот Иван Огњановски на кого на 23 мај на Универзитетската клиника за државна кардиохирургија му беше трансплантирано срце денеска беше на контролен преглед...
Вести Македонија Слајдер

Промовирано шибенско-македонско пиво во чест на кардиохирурзите кои ја извршија првата трансплантација на срце во државава

Слободен печат
Во Шибеник денеска е промовирано првото шибенско-македонско пиво „Herz”, како резултат на соработката, знаењето и искуството на искусните крафт мајстори на пивото од пиварите Pivovara...
Магазин Магазин слајдер Храна

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски
И покрај очигледните здравствени придобивки – кајсиите се полни со витамини, елементи во трагови и корисни киселини – не треба да претерувате. Поради високата содржина...
Вести Македонија

Од „Храбро срце“ демантираат дека никој не сакал да прими срце, не се познати точните причини зошто немало соодветен примател

Слободен печат
Демант на текстот Двајца пациенти добиваат пресаден бубрег, срце никој не сакал да прими, објавен во Вашиот сајт на 31.07.2020 год. Почитувани, Во Вашиот сајт...
Здравје Магазин Магазин слајдер

За здравјето на срцето, црното чоколадо е клучно!

Слободен Печат
Постојат се повеќе докази дека чоколадото во кое уживаат многумина ширум светот, всушност може да има некои здравствени бенефиции особено за вашето срце. Тоа било...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат
Денеска Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува од Клиниката за Државна кардиохирургија на домашно лекување, напиша претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својот...
Вести Свет

Рускиот министер за здравство предупредува: Коронавирусот најтешко ги погодува срцето и белите дробови

Слободен печат
Рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко тврди дека коронавирусот најтешко ги погодува срцето и белите дробови, особено ако пациентите имаат тежок облик на Ковид-19. „Можеме...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пациентот со подарено срце сè уште е во болница, уште двајца имаат итна потреба од таква трансплантација

Мими Шушлеска Петкова
Педесет и четиригодишниот Иван кој е првиот пациенти на кого во земјава му е пресадено срце од пациенти во состојба на мозочна смрт, сè уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон со својот потег покажа колку големо срце има

Слободен печат
Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”. Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак...