1 C
Скопје

Кејт Мидлтон синот Џорџ сакала да го крсти поинаку, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, кој еден ден би требало да стане и крал, во 2013 година го роди нивното прво дете, принцот Џорџ.

Експертот за кралските семејства Кејти Никол од „Vanity Fair“ открива дека војвотката од Кембриџ сакала малиот принц да се вика Александер, пишува „The Mirror“.

профимедиа

– Многу сакаше нејзиниот прв син да се вика Александер, но брзо сфати дека тоа име нема да биде одобрено од кралицата, па направи измена, изјави Никол.

Принцот на крајот го доби името Џорџ, по таткото на кралицата Џорџ VI, но Кејт сепак успеа неговото средно име да биде Александер.

Кејт и Вилијам, покрај принцот Џорџ, ја имаат и ќерката – принцезата Шарлот и синот – принцот Луис.

Прочитајте и...  Виц на денот: Скитање
профимедиа

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар