Tag : мидлтон

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон е бремена? Извор од кралското семејство проговори за четвртото дете! Сè се случило во текот на изолацијата!

Слободен печат
Британското кралско семејство можеби ќе стане побогато за уште еден член. Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно блеска од среќа бидејќи за време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон синот Џорџ сакала да го крсти поинаку, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Слободен печат
Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, кој еден ден би требало да стане и крал, во 2013 година го роди нивното прво дете, принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како вереничкиот прстен кој беше наменет за Меган Маркл се најде на раката на Кејт Мидлтон?

Слободен печат
Кејт Мидлтон на кралското семејство му се придружи откако се омажи за принцот Вилијам во 2011 година. Седум години подоцна Меган Маркл и принцот Хари...
Забава Магазин

Кејт Мидлтон се справува со обврските на Меган

Слободен печат
Заминувањето на Хари и Меган Маркл од кралското семејство можеби е најдоброто нешто за нив, но, според пишувањата на британските таблоиди, ова разделување ги повредило...
Еспресо

Кејт Мидлтон бледа и испиена по скандалот во кралството (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ Kејт Мидлтон вчера наполни 38 години, но роденденот остана во сенка поради скандалот откако Меган Маркл и принцот Хари одлучија да се...
Жена Магазин

Ни мама ни тато: Принцот Луис прво кажа „Мери“

Слободен печат
Кралското семејство уште еднаш се најде во центарот на вниманието и тоа поради малечкиот Луис (1). Неговата мајка, војвотката Кејт Мидлтон (37), откри дека еден...
Еспресо Шоу биз

Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Слободен печат
Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета. Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година...
Еспресо Шоу биз

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат
Дали сте знаеле дека актерот Џони Деп е во крвно сродство со британската кралица Елизабета? Тие се далечни роднини, некои велат дека ги делат дури...
Еспресо Мода

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ одлучила да ги замени монотоните комбинации со оние малку повесели. 37-годишната Кејт Мидлтон и овојпат изгледала одлично како и секогаш, но наместо...
Еспресо Шоу биз

Мангупката Кејт: Се прикрала на забава и се опуштила со пијалок…

Слободен печат
Војвотката малку излезе од рамката и правилата на кралското семејство па се опушти со пијалок. Тоа не би било чудно, да не влезеше низ преминот...