9 C
Скопје

ФОТО: Кејт Мидлтон го украси својот војнички капут со три цвета од афион кои откриваат емотивна порака

Војвотката во неделата и се придружи на кралицата Елизабета и членовите на кралското семејство со цел да го одбележи Денот на сеќавањето, облечена во црн аутфит, на кој се истакнуваа трите цвета од афион.

За Денот на сеќавањето, Кејт облече капут инспириран од војничкиот стил и на капутот истакна три цветови од афион. Имено, хартиените цветови од афион имаат за цел сеќавање на припадниците на војската кои се бореле и го загубиле животот во Првата светска војна.

Фото: Инстаграм

Но, Кејт носи три, во чест на тројцата браќа на нејзината прабаба Оливиа Мидлтон, кои се бореле и загинале во Првата светска војна.

Сите носат по еден цвет од афион, Кејт носи три, додека кралицата Елизабета носи пет цветови, а секој од нив ги претставува различните гранки од војната заштита – воздухопловните сили, цивилната заштита, морнарицата, војската и жените.

Прочитајте и...  Фасцинантна трансформација на Борче Јовев од Штип: Ми се вклучи „чипот“ во глава, неподнослива беше тежината!
Фото: Инстаграм

Војвотката за оваа пригода избра црн капут, инспириран од војниот стил, а од детали се истакнаа ресите на рамената. Косата ја собра во елегантна пунџа и ја украси со елегантен шешир, пишува „People“.

Поврзани вести

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар