-1 C
Скопје

Tag : капут

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Белиот капут е најдобриот избор за оваа зима: Погледнете како да го носите овој водечки тренд без грешка!

Слободен печат
Модните експертите пресудија, белиот капут е ултимативен тренд оваа зимска сезона… Првата асоцијација кога станува збор за модата и зимата се некои потемни нијанси, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт Мидлтон го украси својот војнички капут со три цвета од афион кои откриваат емотивна порака

Слободен печат
Војвотката во неделата и се придружи на кралицата Елизабета и членовите на кралското семејство со цел да го одбележи Денот на сеќавањето, облечена во црн...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

Жените „полудеа“ по капутот на Меланија Трамп: Совршено модно парче за топла есен

Слободен Печат
Првата дама на САД повторно ги собра сите погледи и пофалби од модните критичари. Меланија Трамп носеше темно портокалов капут пред Белата куќа, каде заедно...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сестрите Олсен ги диктираат трендовите: Вака се носи најпопуларниот капут на сезоната! (ФОТО)

Слободен печат
Овој тренд сигурно ќе ви се допадне… За променливото време, кога температурата во текот на денот драстично се менува, најдобриот избор се капутите. Се уште...
Жена Магазин Магазин слајдер

Брижит Макрон ја засени првата дама на Литванија: Фустан и капут во совршена нијанса на сина боја! (ФОТО)

Слободен печат
Француската прва дама Брижит Макрон, сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, има свои модни правила до кои се придржува долги години. И покрај критиките дека...
Магазин

Кејт Мидлтон со стајлингот потврди огромен тренд за оваа зима! (ФОТО)

Слободен Печат
Војводата и војвотката од Кембриџ вчера наутро со своите деца присуствуваа на божиќната миса во Норфолк, каде што беа извонредно облечени и усогласени. Очекувано, со...
Еспресо Мода

Едно парче кое ќе ви треба за шик изглед оваа зима: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планирате да вложите во едно квалитетно парче гардероба оваа зима, тогаш нека биде тоа крем капутот. Овој модел секогаш ќе биде во тренд, а...
Еспресо Мода

Сандра Булок во најпопуларниот капут на сезоната: Сите се вртеа по неа! (ФОТО)

Слободен печат
Холивудската актерка го прошета капутот по кој збудалеа трендсетерките… Сандра Булок (55) е слика во релаксирано издание додека излегувала од едно кафуле каде купила кафе...
Еспресо Мода

Меланија Трамп во безобразно скап капут: За тие пари можела да купи автомобил! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама секогаш е беспрекорно стилизирана, а со своите појавувања предизвикува големо внимание. Со својот стајлинг овој пат успеа да ги шокира сите. Продолжувајќи ја...
Еспресо Жена Магазин Мода

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Слободен печат
Секоја жена треба да има барем еден сличен модел… На традиционалната парада по повод Денот на ветераните која се одржува веќе 100-ти пат во Њујорк,...