9 C
Скопје

Tag : значење

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт Мидлтон го украси својот војнички капут со три цвета од афион кои откриваат емотивна порака

Слободен печат
Војвотката во неделата и се придружи на кралицата Елизабета и членовите на кралското семејство со цел да го одбележи Денот на сеќавањето, облечена во црн...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во светот постојат само 4 бои на пасоши: Црвените се најчести, а зелените имаат посебна симболика

Слободен печат
Како одредени држави ја избираат бојата на пасошот? Веројатно не сте знаеле дека во светот постојат само четири бои на пасоши, а секоја земја има...
Забава Магазин Магазин слајдер

Бојата на вашите очи има посебно значење – Сини, зелени, црни… еве што кажува таа за вас!

Слободен печат
Научниците од Шведска направиле истражување во кое испитувале 428 лица и поврзаноста меѓу бојата на нивните очи и личноста. Еве што откриле. Кафени очи: јак...
Забава Магазин

Чкрткањето додека разговарате на телефон или додека сте на состанок ги открива вашите проблеми, што најчесто цртате?

Слободен печат
Еве го толкувањето на некои од вашите чкртки. Спирали, кругови, брановидни линии – насочени сте кон себе Туѓите проблеми во овој момент не ве засегаат...
Забава Магазин Некатегоризирано

Мала астро школа: Кои работи тешко ги реализираме и зошто? Во што најмногу се мачиме, вложуваме….

Слободен печат
Куќата во која се наоѓа Сатурн е важен елемент на наталната карта, бидејќи карактеристиките на таа конкретна куќа ќе претставуваат сериозен и понекогаш тежок начин...
Еспресо Здравје Магазин Храна

Што значи да се „јаде умерено“ ?

Слободен Печат
Колку пати сте ја слушнале фразата „се во умерени количини“? Но што всушност значи тоа „умерено“? Не постои научна дефиниција за овој термин, иако нутриционистие...
Еспресо Хороскоп

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Фата Моргана
Во астрологијата Нептун ги означува нашите уметнички способности, дали сме реални или фантазери, на кој начин ја доживуваме околината. Оваа планета владее со интуицијата, психичките...
Забава Магазин

ОПАСНИ ТЕТОВАЖИ: Симболи кои ги носат само оние најлошите

Слободен печат
За едни тетоважата е естетски додаток, за други има сентиментално значење, а се верува дека во светот на криминалците одредени симболи имаат и соодветно значење,...
Вести Економија

Сугарески-Китанов: Ја подобруваме патната инфраструктура во Маврово за да го развиеме туризмот

Слободен печат
Проектот за рехабилитација на регионалниот пат Маврово-Никифорово е во вредност од 53 милиони денари, градежните работи се одвиваат со забрзана динамика и се очекува да заврши до крајот на месец октомври. –...
Забава Магазин

ВЕРУВАТЕ ЛИ ВО ЕНЕРГИЈАТА НА ИМЕТО? Сопственичките на овие 5 имиња се заштитени од лоша среќа

Слободен печат
Некои женски имиња имаат силна енергија со себе, поврзана со нивното потекло и значењето...