• воен

Бугарски медиуми: Радев подготвува „воен кабинет”

Медиумите во Бугарија објавија дека Стефан Јанев најверојатно ќе биде привремен премиер. Како што јави дописникот на МИА од Софија, повикувајќи се на бугарските медиуми, бригадниот генерал Јанев, кој сега е секретар за безбедност и одбрана на претседателот Румен Радев, е можен кандидат за привремен премиер на Бугарија. Тој е поранешен вицепремиер и министер за …

Бугарски медиуми: Радев подготвува „воен кабинет” Read More »