поинаку Archives - Слободен печат

Tag : поинаку

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Денес битолчани се разбудија во малку поинаква атмосфера (ФОТО)

Слободен печат
На денот на ослободувањето на Битола, утрово Битолските активисти од Поинаку поставија цвеќиња со надеж за подобра Битола. Тие порачуваат: Битола најуба си!       ...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Кажете им на облаците, Битола умира! – Герила на „Поинаку“ од Битола на црвениот ќилим на „Браќа Манаки“

Слободен печат
„Во духот на годинешниот Манаки фестивал и неговото официјално лого tell the clouds, вчера вечер во Битола на црвениот тепих, а и низ градот Битолчани...
Вести Македонија

(ОТВОРЕНО ПИСМО) Поинаку: „Овде имаше ќеса за отпад Панде ја изваде“

Војислав Мојсовски
„Поинаку“ претставува граѓанско здружение кое на последните локални избори излезе самостојно и освои два советници во советот на Општина Битола. Тоа се случува за прв...