15 C
Скопје

Како вистинска лавица дочека уште еден роденден: И покрај тешката болест, актерката не се предава и сè уште верува во чудо!

Нејзината мачна борба со канцерот на дојка трае веќе неколу години, но актерката не се предава…

Шенон Доерти, која е најпозната по улогата на Бренда од серијата „Беверли Хилс“ го прослави јубилејниот 50-ти роденден.

Брендон и Бренда 19 години по завршувањето на „Беверли Хилс“ повторно заедно (ФОТО)

 

Кога ќе се земе предвид тоа колку изминатите години ѝ беа тешки и мачни на популарната актерка, мора да се признае дека нејзината борба е навистина – лавовска, и дека таа никогаш не се откажа.

Актерката Шенон Доерти која и македонската публика ја обожава поради серијата „Беверли Хилс“, но и култната „Волшебнички“, неодамна призна дека ракот на дојка кој ѝ беше дијагностициран уште во 2015 година, повторно се вратил.

Тешката болест ја совладува Шенон Доерти – Подготвив облека за погребот, сакам да бидам убава!

„Прашање на време е кога ќе излезе во јавноста, па токму затоа ќе ви кажам: ракот на дојка се врати и е во четврти стадиум. Поради тоа денес сум тука“, изјави Шенон за странските медиуми и додаде:

„Многу ми е тешко, има денови кога се прашувам: „Зошто јас?“, а ги има и оние кога едноставно ја прифаќам болеста. Најголемата грижа ми беше како тоа повторно да им го кажам на мајка ми и сопругот“.

Фото: Инстаграм

Шенон пред извесно време изјави дека никогаш нема да се откаже од борбата против оваа подмолна болест, како и дека ги истражува алтернативните методи на лекување, кои би можеле да придонесат за нејзино оздравување.

Фото: Инстаграм

Актерката за борбата со ракот: Сакам луѓето да знаат дека се борам

Надежта последна умира: Шенон Доерти одлучи да се бори до крај, верува дека ќе се излекува со „чудотворен“ лек

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Заев – Лајчак: Време е Брисел да испорача, Скопје го изработи својот дел од обврските

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Остави Коментар