10.8 C
Скопје

Tag : вистинска

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Како вистинска лавица дочека уште еден роденден: И покрај тешката болест, актерката не се предава и сè уште верува во чудо!

Слободен печат
Нејзината мачна борба со канцерот на дојка трае веќе неколу години, но актерката не се предава… Шенон Доерти, која е најпозната по улогата на Бренда...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат
Полека ни пристигнуваат убавите и топли денови, кои вистинска штета е да ги поминуваме во затворен простор… Особено доколку работите од дома, имате и повеќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сите го обожаваме хумористичниот Хомер, но дали би можеле да претпоставите како би изгледал овој цртан лик како вистинска личност? 

Слободен печат
Од своето појавување, серијата Симпсонови привлекува внимание кое активно трае повеќе од 30 години. Таа им е омилена на многу лица кои и денес ја гледаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат
Лони Вилсон и Џереми Џексон беа во брак од 2012-та до 2014-та година, а нивниот брак заврши по многубројните караници. Некогаш работела како манекенка и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат
Ќерката на холивудската актерка и успешна продуцентка порасна во вистинска убавица… Рис Витерспун е синоним за успех – во секоја смисла на зборот. Кариерата ја...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вистинска доза на елеганција и стил: Кралицата Летиција покажа како изгледа совршениот стајлинг за жените во нивните 40-ти! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Летиција уште еднаш им одржа лекција на сите… Кога станува збор за модата, на оваа кралица и нема рамен. Ова лето, кралицата Летиција не...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Икона на стилот, Дајан Китон, на Инстаграм сподели видео во кое се присетува на своите најдраги стајлинзи досега… Актерката е позната по тоа што сака...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има само 15 години, а веќе го освојува модниот свет: Ќерката на Моника Белучи е вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат
Најстарата ќерка на италијанската актерка и модел тргна по стапките на мама. Рекламата која ја снимаше минатата година за познатиот италијански бренд конечно излезе, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат
Во серијата „Беверли Хилс 90210“ важеше за најубава, а сега 30 години подоцна, Џени Гарт објави фотографија од својата средна ќерка, Лола Реј. Џени Гарт,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...